metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

metal

Romanian metal comunity
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Sa facem cunostinta !!!

Go down 
+12
J.K
muddy_rogue3
MaliceBathory
DeXxx
Hard-Kore
Veil
drunk
Rania
enhoa
P_U_F_I
DarkGabY
voceadinumbra
16 posters
AuthorMessage
voceadinumbra




Posts : 45
Join date : 2007-08-24
Location : BT / IS / B

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeFri Aug 24, 2007 12:16 am

Salutari, sunt din Botosani, si ma ocup de site-ul acesta...
Back to top Go down
DarkGabY




Posts : 1
Join date : 2007-08-27
Age : 34
Location : Botosani(deocamdata :P)

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeMon Aug 27, 2007 7:31 pm

sal, ma cheama gaby, sunt din bt, am 18 ani, sunt intra 12 a si sunt rocker de ceva timp Twisted Evil ...genurile de rock care le ascult sunt death metal(pe primu loc), black si doom metal(pe locu al doilea si al treilea), iar mai ascult si alternative, nu-metal si oleak punk.
Back to top Go down
P_U_F_I

P_U_F_I


Posts : 43
Join date : 2007-08-31
Age : 34
Location : Dr. Tr. Severin

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeFri Aug 31, 2007 12:43 pm

Pufi, din Severin, 17 ani, ascult toate genurile de metal (mai putin cele extreme), progressive, folk, rock 'n' roll, experimental rock, psychedellic, mai nou surf rock si putin punk. Multe formatii care imi plac in mod deosebit, prea multe ca se le mentionez aici.
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 3:27 pm

salve........Eu sunt Enhoa..... bineinteles........ sunt sora cuiva de pe aici........irelevant.......sunt din Romania........mai putin important.....
Nu ma numesc rockerita........ pentru ca urasc pur si simplu definitia asta. POt sa zic doar ca ascult rock... din pacate am ramas cam traditionalista, adica ascult cam aceleasi formatii de la inceputurile mele in acest taram.... si anume Hammerfall, Maiden, Manowar.......Rotting..... astea cel mai frecvent.......acum, depinde de stare..... ca imi mai scapa din cand in cand cate un Joplin, Zeppelin, Tracy Chapman.... Clapton...
Si ce mai ascult........ ar fi multe... mai intra in playlist si PapaRoach, nah! recunosc... Korn... asta ma face emo?... bla bla.......... lista e lunga.... si eu nu am chef sa plictisesc pe nimeni......cam atat........
Intrebare....... pot sa pun si o poza ceva? bounce
Back to top Go down
P_U_F_I

P_U_F_I


Posts : 43
Join date : 2007-08-31
Age : 34
Location : Dr. Tr. Severin

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 3:36 pm

de ce "din pacate am ramas cam traditionalista". ce e rau in asta?
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 4:18 pm

pentru ca frate-miu tot imi zice [ si intre noi fiind vorba eu i-am aratat rockul]........ da de trupa aia ai auzit?..... si eu aaaaaaaaa.........logic ca nu.......... am numai cateva trupe prin playlistul meu... in rest, tot aud pe la altii..... ca au nush cate sute de trupe care mai care mai tari...... ma rog... Oricum, tot la playlistul meu raman.... poate din cand in cand o sa mai apara cate ceva nou, cum am descoperit acum Chapter IV de la Haggard...[ mie una nu prea imi place trupa]........ sau Morgana Lafey... sau Sonata Artica...sau Theater des Vampires.... dar cam atat... in rest urechile mele parca nu inghit noutatile... au o aversiune, sau ceva de genu'.........cam atat. rabbit
Back to top Go down
Rania

Rania


Posts : 12
Join date : 2007-08-31

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSun Sep 02, 2007 3:53 pm

Buna, sunt Rania din Piatra Neamt. Ascult metal de vreo...3 ani Embarassed iar genurile mele favorite sunt symphonic power metal, folk metal, gothic si putin death. Iar ca formatii imi plac Nightwish, Sonata Arctica, Epica, Stratovarius, Blind Guardian, Haggard, Iron Maiden si altele.
Back to top Go down
drunk

drunk


Posts : 6
Join date : 2007-09-03
Age : 41
Location : hell

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 12:36 am

I am Sathan... boo affraid
Back to top Go down
http://drunksorrow.hi5.com
drunk

drunk


Posts : 6
Join date : 2007-09-03
Age : 41
Location : hell

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 12:48 am

enhoa wrote:
salve........Eu sunt Enhoa..... bineinteles........ sunt sora cuiva de pe aici........irelevant.......sunt din Romania........mai putin important.....
Nu ma numesc rockerita........ pentru ca urasc pur si simplu definitia asta. POt sa zic doar ca ascult rock... din pacate am ramas cam traditionalista, adica ascult cam aceleasi formatii de la inceputurile mele in acest taram.... si anume Hammerfall, Maiden, Manowar.......Rotting..... astea cel mai frecvent.......acum, depinde de stare..... ca imi mai scapa din cand in cand cate un Joplin, Zeppelin, Tracy Chapman.... Clapton...
Si ce mai ascult........ ar fi multe... mai intra in playlist si PapaRoach, nah! recunosc... Korn... asta ma face emo?... bla bla.......... lista e lunga.... si eu nu am chef sa plictisesc pe nimeni......cam atat........
Intrebare....... pot sa pun si o poza ceva? bounce

huuuuu huuuuu nu esti roachera? elena draga da ce esti? om? lol!
Back to top Go down
http://drunksorrow.hi5.com
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 1:32 am

:afro: peace, love and unity my brother vali flower
Back to top Go down
voceadinumbra




Posts : 45
Join date : 2007-08-24
Location : BT / IS / B

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 3:07 am

drunksorrow wrote:
I am Sathan... boo affraid
you wish..:P
Back to top Go down
Veil

Veil


Posts : 35
Join date : 2007-09-03

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 3:28 am

yellou bounce tot botosaneanca si eu, ascult metal de care prind si de care imi suna mie bine Very Happy plus niste darkwave, gothic rock and batcave mambo-jambo Very Happy
Back to top Go down
http://brideinblacklace.deviantart.com
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 2:07 pm

Salutari tuturor........
Sper ca activitatea voastra pe acest forum sa fie cat mai constructiva in dezvoltarea metalului romanesc. din toate privintele.......
Si va astept cu cat mai multe pareri, opinii.... si subiecte de discutii..... Ah, si daca se poate fiti voi insiva, fara clisee penibile si rasuflate.........
take care till next time........
Ah, si cer prea mult o poza ceva? lol!
Back to top Go down
Hard-Kore

Hard-Kore


Posts : 24
Join date : 2007-09-04
Location : Up a tree

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 3:11 pm

pai... macar sa ma prezint si eu...
ma numesc Vlad (dar mai am o carutza de nick-uri si porecle)
evident, sunt din Romania... (pentru locatia exacta mai bine ma contactati pentru ca nu vreau sa o postez:))
cat despre muzica... ascult tot ce suna bine... printre care cateva din formatiile enumerate de Enhoa (Sonata Arctica, Iron Maiden, etc.)
Back to top Go down
DeXxx

DeXxx


Posts : 20
Join date : 2007-09-01

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 3:38 pm

...sa ma prezint...
Ma numesc Marius si sunt din Bucuresti. In privinta preferintelor muzicale...ascult cu precadere metale extreme ( in principiu Death si subgenuri de Death sau Doom ), Grindcore ( in special CyberGrind ), Mathcore ( sau Technical Metalcore cum se mai numeste ) si post-Metal.
Respect pentru toata lumea si numai bine...!
Back to top Go down
drunk

drunk


Posts : 6
Join date : 2007-09-03
Age : 41
Location : hell

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 8:52 pm

Ma numesc Costel si sunt alcoolist.
Back to top Go down
http://drunksorrow.hi5.com
MaliceBathory

MaliceBathory


Posts : 21
Join date : 2007-09-04

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 10:06 pm

Malice, evident din Romania. Ascult in general death/grind si industrial, darkwave, psytrance, etc, dar si avant-garde.
Nu imi place deloc thrash-ul, gothic metal, nu metal, hardcore, etc.
Back to top Go down
muddy_rogue3

muddy_rogue3


Posts : 22
Join date : 2007-09-06
Age : 34

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeFri Sep 07, 2007 2:01 am

muddy, aka Madalina, din Braila, ascult heavy si power cel mai mult, dar imi plac mult si death si black...
bineinteles ca ascult si trupele mai vechi, cu care am crescut...v. LZ, Queen, Pink Floyd, Dire Straits usw.
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSat Sep 08, 2007 12:32 am

neatza! sunt din boston (no man's land) asc metal de ceva timp,fur formatii de p la prieteni sa ascult,is mandra de omuletzii cu care umblu si chiar imi face placere cand noi astia in negru suntem blamati k "vandalizam orasul" :vampir
Back to top Go down
ThunderStorm

ThunderStorm


Posts : 5
Join date : 2007-09-09

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSun Sep 09, 2007 2:11 pm

Name - Bogdan
Location - Romania - BT
Ascult aproape tot ce e power, heavy , speed , hardcore etc...
Nu am vazut nicaieri , sau am omis , Manowar Twisted Evil , power metall , if somebody says
diferent, don't belive them . Wink
Back to top Go down
corpse in funeral dress

corpse in funeral dress


Posts : 4
Join date : 2007-09-16

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 12:14 am

Alexandra, Romania. Ascult in general death, grind,black,pagan si viking metal, mai nou si folk metal. Daca mai doriti, intrebati.
INFERNAL HAILS! Twisted Evil
Back to top Go down
ancient reign




Posts : 7
Join date : 2007-09-22

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSat Sep 22, 2007 9:32 am

Teo din Timisoara.
Cel mai mult ascult celtic metal,folk metal,viking metal,power metal...dar nu numai
In clipa de fata trupa mea preferata e Circle of grief,mai imi plac Falkenbach,Cruachan,Vintersorg,etc
Back to top Go down
ancient reign




Posts : 7
Join date : 2007-09-22

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSat Feb 09, 2008 6:06 pm

ce proasta eram cand am scris postu ala :-j.
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 104
Join date : 2007-08-23

Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitimeSun Feb 10, 2008 12:23 am

de ce?
Back to top Go down
https://metalro.forumotion.com
Sponsored content





Sa facem cunostinta !!! Empty
PostSubject: Re: Sa facem cunostinta !!!   Sa facem cunostinta !!! Icon_minitime

Back to top Go down
 
Sa facem cunostinta !!!
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
metal :: Discutii Libere :: Discutii-
Jump to: