metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

metal

Romanian metal comunity
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Orgoliu

Go down 
5 posters
AuthorMessage
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeFri Sep 14, 2007 10:57 am

Mi se par deplorabili indivizii si individele care au un orgoliu mai mare decat ar trebui.
Sa fac o mica descrie, cel putin asa cum il vad eu, si nu ar trebui sa fie, si in urma experientelor mele cu astfel de persoane.
De fapt in amre parte stiti si voi cum este. O sa imi da-ti replay dar de ce critic astfel de persoane, fiecare face ce vrea, nu? Doar traim intr-o tara libera si comunismul a disparut de 17 ani [teoretic]. Da, si aceste lucruri imi permit sa il critic. Astfel de persoane isi fac rau si lor si celorlalti, fiindca este atat de incapatanat[sau prost, una din doua] inca nu isi recunoaste greselile, crede ca tot ce zice si face ii bun, se astepata ca toti sa il caute, sa fie venerat chiar. Ii place atunci cand ceilalti umbla ca catelul dupa el [o daa pentru asta se trezeste in fiecare zi :ev ]
Dar intotdeauna face pe victima, vai leu cum poate el sa greseasca? Saracul, ii doar un copil intr-o lume plina de oameni rai, el nu este deloc vinovat[desi incalca cam toate reg moralitatii si fidelitati] Si baiatul mai are si curajul sa predice despre moralitate sifidelitate :P
Daca stau sa ma gandesc mai bine....MAI BINE ATI FACE UN FIGHT CLUB. flower
Back to top Go down
bunica ta




Posts : 1
Join date : 2007-09-14

Orgoliu Empty
PostSubject: iarna   Orgoliu Icon_minitimeFri Sep 14, 2007 11:19 am

man acum e timpul tau,inca putin si vii u Wink),nu conteaza lupta pt ce vrei, santa fii rau si aspru ca anotimpul tau man Laughing,cu iarna pana la moarte nu cu vara
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 104
Join date : 2007-08-23

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeFri Sep 14, 2007 2:53 pm

Orgolioasa e o persoana care nu recunoaste ca a gresit DAR care nu se plange, care pretinde ca are dreptate in majoritatea cazurilor DAR chiar nu se inseala. Daca cineva face cum a spus Iarna e mai degraba idiot si nesimtit, pentru ca daca ar fi fost orgolios cu adevarat nu are nevoie de oameni care sa ii fie catelusi pentru ca deh, se poate descurca si singur, deh nu are nevoie de nimeni si cum poate sa se considere victim? e Prea orgolios sa creada ca ceilalti ar avea ceva cu el...Very Happy
Back to top Go down
https://metalro.forumotion.com
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeFri Sep 14, 2007 4:31 pm

deci in instanta imi dai dreptate Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 4:08 am

1.precizare ai grija la exprimare
2.precizare fiind posesorul unui orgoliu masculin a.k.a incapatanarea in persoana nu cred k esti in masura sa cataloghezi orgoliul si sa critici pe cielalti
3.precizare pana cand nu te autoanalizezi si purifici pana la ADN nu cred k ai dreptul sa arunci piatra spre ceilalti muritori de rand :ev
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 104
Join date : 2007-08-23

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 4:33 am

1. nu o sa fie nici un fight club pe aici, cine are ceva de spus la adresa altcuiva, o sa o faca inteligent, cu un limbaj decent.
2. cum bine mi-a explicat enhoa, e o greseala enorma sa generalizezi asa ca iarna da te rog exemple, adica persoane reale...deci ce indivizi fac asa cum spui in primul post...
3. sa nu fim rebeli de dragul rebeliunii si sa nu judecam oameni dupa tipare.
Back to top Go down
https://metalro.forumotion.com
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 11:49 am

iarna_ wrote:
Mi se par deplorabili indivizii si individele care au un orgoliu mai mare decat ar trebui.
Sa fac o mica descrie, cel putin asa cum il vad eu, si nu ar trebui sa fie, si in urma experientelor mele cu astfel de persoane.
De fapt in amre parte stiti si voi cum este. O sa imi da-ti replay dar de ce critic astfel de persoane, fiecare face ce vrea, nu? Doar traim intr-o tara libera si comunismul a disparut de 17 ani [teoretic]. Da, si aceste lucruri imi permit sa il critic. Astfel de persoane isi fac rau si lor si celorlalti, fiindca este atat de incapatanat[sau prost, una din doua] inca nu isi recunoaste greselile, crede ca tot ce zice si face ii bun, se astepata ca toti sa il caute, sa fie venerat chiar. Ii place atunci cand ceilalti umbla ca catelul dupa el [o daa pentru asta se trezeste in fiecare zi :ev ]
Dar intotdeauna face pe victima, vai leu cum poate el sa greseasca? Saracul, ii doar un copil intr-o lume plina de oameni rai, el nu este deloc vinovat[desi incalca cam toate reg moralitatii si fidelitati] Si baiatul mai are si curajul sa predice despre moralitate sifidelitate :P
Daca stau sa ma gandesc mai bine....MAI BINE ATI FACE UN FIGHT CLUB. flower


Precum a zis si adminul, nu se va face un fight club... mie una mi se pare deplorabil... Daca aveti vre-o problema cu o anumita persoana rezolvati-o dragilor si dragelor in particular, nu pe un forum unde sa va vada toata lumea cum va certati ca la usa cortului.

Iarna, din cate observ, ai o oarecare problema cu un individ... adeca un baiet... care se pare ca incalca toate reg moralitatii si fidelitatii...
Te rog, nu mai incerca sa iti speli indirect rufele in public.

Daca vrei sa vorbesti despre orgoliu, te rog sa spui ceva concret... oricum, nici eu nu sunt de acord cu definitia pe care ai scris-o aici...

that's all

sau nu....
ORGÓLIU, orgolii,
s.n. Părere foarte bună, adesea exagerată şi nejustificată, despre sine
însuşi, despre valoarea şi importanţa sa socială; îngâmfare, vanitate,
suficienţă, trufie. – Din it. orgoglio.
ORGÓLI//U ~i n.
Opinie foarte avantajoasă, de cele mai multe ori exagerată, asupra
valorii sau importanţei personale, care depăşeşte aprecierile altora.
[Sil. -liu] /<it. orgolio


etc etc...

Nu scrie nimic care sa aiba legatura cu ce ai scris tu acolo, in mare parte... si anume, el nu se plange ca toti au ceva impotriva-i...

Am sa revin, posibil, mai incolo
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 11:56 am

Admin wrote:
1. nu o sa fie nici un fight club pe aici, cine are ceva de spus la adresa altcuiva, o sa o faca inteligent, cu un limbaj decent.
2. cum bine mi-a explicat enhoa, e o greseala enorma sa generalizezi asa ca iarna da te rog exemple, adica persoane reale...deci ce indivizi fac asa cum spui in primul post...
3. sa nu fim rebeli de dragul rebeliunii si sa nu judecam oameni dupa tipare.

1. cn vrea fight club, rog a se documenta pe fri.... din pacate....
2. iti multmuesc..... lojic ca am dreptate.... si asa a vorbit orgoliul din mine cheers
3. dap... ce am obs... ca in ultimul timp e o adevarata moda sa fii rebel, si sa judeci oamenii... dincate stiu, moda e o chestie de turma, sau ma insel?....
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 1:48 pm

nu inteleg de ce un forum este folosit drept pretext sa bagi cutitu'n coasta vecinului? nah poate asa e acu' poate sunt eu mai in varsta si nu inteleg noile tendinte.....nah pe vremea mea nu erau discutii moralizatoare intre iisusi si pacatosi scratch
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeSun Sep 16, 2007 6:29 pm

J.K. iti spun eu de ce... pentru ca e mult mai usor sa acuzi pe cineva on-line. E o chestie de psihologie... Sleep
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeMon Sep 17, 2007 10:36 am

dap sa nu fii face to face cu acuzatul e destul de confortabil ...banuiesc ca iti da o satisfactie totala ......(ca atunci cand manci vitamine in loc de mancare) Neutral
Back to top Go down
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 9:44 am

Enhoa : am sters postarea Adminului care a sters la randu-i postarea lui Iarna. Neintelegerile va rog a vi le rezolva pe private.
Una din regulile bunei cuviinte spune sa nu arunci cu kkt intr-o persoana, de asta nu va exista un Fight Club pe acest forum. Daca nu aveti lucruri mai bune de facut, imi pare rau pentru voi.
Toate cele bune.

Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 11:13 am

ADMIN: avertisment si pentru tine, dap, din parte-mi !!!!

Daca ai crezut de cuviinta sa stergi postarea lui Iarna, trebuia sa o stergi si atat. Iar restul ii spuneai in private. Nu e anarhie pe site-ul asta, ok?
Daca ai ceva sa ii zici, ii spui in private, nu public. Astept reconcilieri.
Back to top Go down
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 6:02 pm

chiar sunt curios sa stiu ce a scris Twisted Evil
dar eu imi sustin punctul de vedre, cam toti de pe acest forum,si nu numai suntem niste poseri[cred ca asa se scrie corect]. Efectiv nu prea avem treaba cu acest gen de muzica[printre care ma numar si eu Cool ] Printre putinii care stiu despre ce vb si stiu f multe ii DexXx, desigur ca mai sunt inca 2-3 pers care sunt la fel cu el. pirat
desi nu prea vedeti legatura cu acest post ceea ce am scris o sa va dezvalui un secret: toti orgliosi, care cred ca nu am dreptate vor da un replay imediat ca nu ii adevarat si ca eu sunt un poser[si probabil ca au dreptate] king
Sa ne auzim cu bine drunken
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 6:03 pm

din partea mea.... "good job enhoa" Very Happy acu sper k s-au calmat spiritele alien
Back to top Go down
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 6:40 pm

vreau sa stiu ce a scris adminul Sad(
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:01 pm

oricine cu un pic de logica ar deduce ca subiectul tau"orgoliul" nu are treaba cu a imita un comportament si a imbratisa unele maniere astfel incat sa te incadrezi intr-o comunitate(practic asta ai dorit sa spui nuh?)
1.problema ta cu individul ala admin nu intereseaza pe cei de pe forum asa k rog mut-o in privat ...pana cand va scrie in ziare despre a 2a schisma mai e multa paine de mancat ok?
2.nu face acuzatii la persoana pt ca nu cunosti oamenii care au conturi pe forum(chiar dak ii stii pe unii nu ii CUNOSTI intr-atat incat sa poti caracteriza)
Back to top Go down
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:19 pm

Quote :
1.problema ta cu individul ala admin nu intereseaza pe cei de pe forum asa k rog mut-o in privat
nu, nu ar trebui sa intereseze pe cineva, dar am dreptul sa stiu ce mi-a zis, am dreptul sa spun ce vreau ,desi poate ca suna a aberatie. Am drepturi dupa drepturi,insa obligati mai putine.
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:53 pm

OFF-TOPIC
iarna_ wrote:
Quote :
1.problema ta cu individul ala admin nu intereseaza pe cei de pe forum asa k rog mut-o in privat
nu, nu ar trebui sa intereseze pe cineva, dar am dreptul sa stiu ce mi-a zis, am dreptul sa spun ce vreau ,desi poate ca suna a aberatie. Am drepturi dupa drepturi,insa obligati mai putine.

Si cand te gandesti ca normal ar fi sa ai drepturi in functie de obligatii........

Daca toti ar avea dreptrui fara un pic de obligatii oare ce ar fi? scratch
Back to top Go down
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 7:58 pm

nu am nici un fel de obligatie morala fata de acest forum. Mai bine zis, zic ce ma macina fara sa ma gandesc prea mult la consecinte pig
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 8:01 pm

iarna_ wrote:
nu am nici un fel de obligatie morala fata de acest forum. Mai bine zis, zic ce ma macina fara sa ma gandesc prea mult la consecinte pig

Atunci te rog sa parasesti acest forum. Daca nu iti meritam atentia.

Iarna, pentru chestii intim de personale s-a inventat messenger-ul, telefonul etc etc. Nu un forum public.

Toate cele bune, part 2
Back to top Go down
iarna_

iarna_


Posts : 41
Join date : 2007-09-07
Age : 37

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 8:03 pm

doar printr-un ban, asta daca faceti ce vreti pe acest forum silent
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeTue Sep 18, 2007 8:10 pm

Adminul vrea sa te baneze. Insa asa ceva nu se va intampla, caci mi se pare o aberatie.

Insa, Iarna, ai avertisment, sincer.

De acum incolo, orice postare cu iz personal si care va ataca integritatea adevarata sau nu a altor useri va fi stearsa, de mine personal.

Toate cele bune, part3

ps: part 4 nu va exista
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 104
Join date : 2007-08-23

Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 12:40 am

iarna_ wrote:
nu am nici un fel de obligatie morala fata de acest forum. Mai bine zis, zic ce ma macina fara sa ma gandesc prea mult la consecinte pig

Uite, iti dau timp de gandire. Cand o sa iti revii trimiti un mail, pana atunci Ban.
Back to top Go down
https://metalro.forumotion.com
Sponsored content





Orgoliu Empty
PostSubject: Re: Orgoliu   Orgoliu Icon_minitime

Back to top Go down
 
Orgoliu
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
metal :: Administrativ :: Vechituri / Aberatii-
Jump to: