metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

metal

Romanian metal comunity
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Admin
Admin
Admin


Posts : 104
Join date : 2007-08-23

CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Empty
PostSubject: CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA   CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Icon_minitimeTue Aug 28, 2007 1:51 am

Care este cea mai brutala piesa / trupa in opinia voastra...

Defacing - Mutating Inside The Degeneracy

ca trupa: Cannibal Corpse
Back to top Go down
https://metalro.forumotion.com
Rania

Rania


Posts : 12
Join date : 2007-08-31

CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Empty
PostSubject: Re: CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA   CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Icon_minitimeSun Sep 02, 2007 3:43 pm

In mod cert, Cannibal Corpse este cea mai brutala trupa Shocked .
Back to top Go down
DeXxx

DeXxx


Posts : 20
Join date : 2007-09-01

CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Empty
PostSubject: Re: CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA   CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 4:04 pm

sa-mi expun si eu parerea...n-am pretentia de a stii toate formatiile de muzica "brutala" din lumea asta...dar, exista formatii mai brutale decat Cannibal Corpse.Ce-i drept, Cannibal Corpse e cea mai cunoscuta ( a si vandut sute de mii de albume )...
Pentru cei care vor sa faca cunostiinta cu asemenea formatii o sa postez genurile din care fac parte si chiar sa recomand:

Grindcore -> Vomitorial Corpulence (nu-mi place - dar e brutal ), Pig Destroyer, Cephalic Carnage ( ce-i drept acuma e Technical Death/Grind cu mai mult Death decat Grindcore );

Mathcore -> PsyOpus, The Dillinger Escape Plan ( in special pe "Calculating Infinity"), Converge;

Deathcore -> The Red Chord ( foarte recomandabil - mai ales albumul " Fused Toghether in Revolving Doors" ), Ion Dissonance ( nu-mi place deosebit de mult...dar e o muzica foarte violenta ).

si...din genul din care e si Cannibal Corpse ...ar fi Origin spre exemplu. Din Technical Death - Nile, Suffocation, Cryptopsy care sunt la fel de brutale daca nu chiar mai brutale si care mie imi plac mai mult sincer sa fiu.
Back to top Go down
Sponsored content





CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Empty
PostSubject: Re: CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA   CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA Icon_minitime

Back to top Go down
 
CEA MAI BRUTALA PIESA / TRUPA
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» O PIESA PE ZI.
» O trupa pe zi...
» Cel mai ciudat nume de trupa
» CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
metal :: Muzica / Evenimente :: Metal Extrem-
Jump to: