metal

Romanian metal comunity

HomePortalFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 

Certurile-o metoda de a evolua sau involua

Go down 
AuthorMessage
iarna_

PostSubject: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Tue Sep 18, 2007 6:29 pm

Chiar sunt curios, daca certurile cu cei apropiati sau ipocriti vau ajutat sa evoluati pe plan psihologic, sau doar vau descurajat? Da-ti exemple, nu aberatii
App legatura acestui topic in acest "departament" este urmatorul: atitudinea pe care o ai in fata unui esec sau un eveniment negativ din viata ta. Cat de deschisi sunt uinii oameni la astfel de subiecte.
Voi incepe eu primul: primul an de facultate nu a fost cine stei ce pentru mine inafara ca am cunoscut 2-3 persoane super de treaba si care inca imi sunt prieteni buni:D, in rest a fost un dezastru, pe toate planurile[vreo 7 restante, despresii, jocuri si filme in fiecare zi]. Nu mam schimbat prea mult, insa cand am venit in botosani o mare parte din vechii prieteni sau schimbat enorm, foarte mult. Desi mam bucurat pentru ei, ca o parte o dcu destul de bine, cineva nu sa schimbat in bine. Ci a inceput sa se joace cu lumea folosind manipularea si seductia in prostie. Dupa vreo cateva certuri bune[fara batai Evil or Very Mad ] mi-am bagat pula in tot si am "divortat" de el.
Ceea ce eeste si mai important este faptul ca in 2 luni si jumate [cat timp a tinut "procesul"] eu mam schimbat foarte mult atat interior cat si fizic si consider ca cearta a fost buna fiindca mi-am dat seama cine imi sunt adevaratii prieteni inainte ca ei sa ma "manance de viu" la facultate, ma provocat sa fiu mai bun decat sunt, mai bun decat este el si sa lupta cu lenea mea.
Astept orice replay din partea voastra, in specail cele naspa Twisted Evil
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Tue Sep 18, 2007 6:51 pm

reply nashpa dak tot te astepti la ele....ok hai k fac eu inaugurarea cheers
1.te rog ai mare grija la ortografie k e vai si amar
2.se scrie reply nu replay(k doar nu ai inregistrare audio)
3.ai mutat furia si frustrarea din topicul celalalt cu orgoliul in topicul asta(un fel de marie cu alta palarie)
4.dak tot sustii ca certurile sunt constructive si ca acum esti un metal warrior nu vad de ce asistam la vesnica pomenire a "vechii prietenii"
5.ar trebui sa nu mai postam topicuri personale pe forum pt ca exista destula lume care nu are treaba cu ghiveciul asta
6.folosesti un limbaj VULGAR nu-ti mai baga nimik ...dak vrei faci asta in baruri in viata reala dar cat esti p un forum incearca sa pastrezi limbajul in limitele decente pls
7.atacurile pe un forum cred ca trebe sa fie in functie de subiecte sa fie contradictii cu argumente ...etc
8.dak tot esti in razboi cu acel om teribil care te-a tradat mergi direct la individ si spune clar ce gandesti .....lupta cu "adversarul" pe propriul teren nu functioneaza ..se cam stie asta de pe vremea lu' iancu de hunedoara(vezi ce s-a intamplat in 1444 Wink )
9.eu cred ca poti sa scrii si topicuri mult mai bune fara tenta acuzatorie nu inteleg de ce te limitezi tocmai acum cand ai zis k ai scapat de lene si k orizontul tau e very high Question
10.nu mai incerca sa sapi groapa altui omuletz ca huma e alunecoasa si cleioasa in draci si groparul cade primul Neutral
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Tue Sep 18, 2007 7:15 pm

Quote :
1.te rog ai mare grija la ortografie k e vai si amar
doar sunt frate cu spektru ce n***a
Quote :
metal warrior
esti glumeata, is doar un poser obosit frustrat pe dezamagirea "vechii prietenii"
Quote :
6.folosesti un limbaj VULGAR nu-ti mai baga nimik ...dak vrei faci asta in baruri in viata reala dar cat esti p un forum incearca sa pastrezi limbajul in limitele decente pls
ii mia interesant http://www.psychometal.ro/forum/
Quote :
lupta cu "adversarul" pe propriul teren nu functioneaza.. ..se cam stie asta de pe vremea lu' iancu de hunedoara
bla bla bla bla. Sun Tzu spune alt ceva
Quote :
9.eu cred ca poti sa scrii si topicuri mult mai bune fara tenta acuzatorie nu inteleg de ce te limitezi tocmai acum cand ai zis k ai scapat de lene si k orizontul tau e very high Question
fiindca acesta nu este un forum adevarat ci un proiect personal, asa ca ii satisfac dorinta
Quote :
10.nu mai incerca sa sapi groapa altui omuletz ca huma e alunecoasa si cleioasa in draci si groparul cade primul Neutral
scuza-a is doar un taran din moldova, ce ai vrut sa zici, ca ar trebui sa fiu mai dur cu mine dupa care cu ceilalti? sa imi vad de propriul "bors"?

alt ceva??? study
Back to top Go down
View user profile
enhoa

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Tue Sep 18, 2007 7:24 pm

presimt ca Atitudinea asta este inteleasa ca si un fight club.

M-a apucat durerile de cap...

Iarna, sinecera sa fiu, nu te mai inteleg. Nu am mai vorbit de foarte mult timp cu tine in private, ca sa zic asa... dar ceea ce citesc aici ma lasa pur si simplu perplexa.

Stiu foarte bine cine e acea persoana amintita de tine. Problema asta e veche, get over it !

De-abia acum inteleg cateva principii ale inchizitiei : daca mai citesc pe forumul asta comentarii rautacioase la adresa unuia sau altuia, respectivul user incriminator va fi banat. Punct! Poate fi si adminul, nu ma intereseaza. Inteles?

J.K. take it easy...

Si, ca sa fiu on topic, certurile nu ajuta sa evoluezi, nici sa involuezi. Important e sa stii ce invataminte sa tragi din aceste "intamplari".

Certurile cu cineva drag te pot sau nu trage in jos. Pe mine m-au tras rau de tot in jos, insa, cam tarziu, intra-adevar, m-am regresat. Mitul pasarii Pheonix etc etc... important e sa faci ceva bun dupa aia... ceva bun pentru tine... in concordanta cu binele celorlalti etc etc....

Cam atat...
BRB.... bla
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Tue Sep 18, 2007 7:33 pm

bla bla bla bounce
toti trebuie sa paltim pentru actiunile noastre, acuma sau mai tarziu. Daca cineva isi bate joc de prietenii tai, de cea mai bua prietena a ta, dupa care o face pe victima, ca el este neintelesul? Daca tu ii oferi cele mai bune oprtunitati si incerci sa il ajuti cat mai mult, iar lui ptuin ii pasa, ba din potriva considera ca nu ii suficient/? ce sa faci? sa il ignori? o sa il ignor, dar mai incolo....de fapt..cred ca o sa incep cat de curand cheers
Back to top Go down
View user profile
enhoa

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Tue Sep 18, 2007 7:33 pm

Iarna, ai sa iti spun o mica povestioara.

Acum doi ani, pe fight-club-ul fri-ului eu si cu inca cineva am decis sa ne "certam", sa fim in rand cu "moda". Am luat identitati noi si am inceput sa ne certam pe un subiect inexistent.
Eu am fost cea care i-a furat prietenul celei mai bune prietene ale sale. Ghici cu cine au tinut forumistii. Cu mine ! De ce? Pentru ca eu nu injuram ca la gura cortului asa cum facea "inselata". Punct. Eu nu acuzam, eu eram reconcilianta, eu incercam sa o fac sa vada partea buna din aceasta "tradare". Si ceilalti forumisti mi-au tinut partea, fara ca macar sa ne cunoasca personal.

Deci, sfat pentru viitor, daca consideri ca ai dreptate nu vei obtine recunoastere din partea celorlalti batandu-te cu pumnii in piept mai ceva ca Tarzan.

Prin urmare, te rog, ca acest circ sa se termine aici.

Chiar de acest forum e un proiect personal al adminului, ar trebui sa pastram putina demnitate, nu pentru el, ci pentru propria noastra persoana.

Toate cele bune.
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Tue Sep 18, 2007 7:35 pm

Neutral that i didn't know
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   Wed Sep 19, 2007 1:02 am

Iarna...de ce nu spui direct ca e vorba de mine? te eschivezi atata...nu o sa comentez acuzatile tale ci cu totul altceva, poate o sa sune ca ceva orgolios dar e adevarat...
-1...De tradarile tale nu spui nimica...? sau te consideri perfect
-2...chiar crezi ca are cineva nevoie de oportunitatile oferite de tine...ca sa iti spun direct esti un incopetent, nu faci nimica cum trebuie, incepand cu prima rockoteca pe care am organizat-o, la care ai fost si tu implicat is din cauza ta ne-a dat afara mai devreme si am avut probleme cu directorul si cu tipa care ne supraveghea, pana la scrisul tau infect...nu spun si alte greseli ale tale pentru ca nu se merita...cat despre moralitate ta lol! , nu ma fa sa incep...
-3...ti-am dat ban pentru ca transformi o problema a ta personala in un conflict, si o faci cu voce tare, traim intr-o tara libera intradevar si nu accept comportamentul tau ... hai pa.
Back to top Go down
View user profile http://metalro.forumotion.com
Sponsored content

PostSubject: Re: Certurile-o metoda de a evolua sau involua   

Back to top Go down

Certurile-o metoda de a evolua sau involua
Back to top 
Page 1 of 1