metal

Romanian metal comunity

HomePortalFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 

ROCKOTECI

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin

PostSubject: ROCKOTECI   Sat Sep 08, 2007 1:19 pm

Ati fost? / Mergeti? / Va ocupati de? / Cam cati vin? / Ce nu va convine? / Ce muzica se pune? /pe scurt detalii despre...
Back to top Go down
View user profile http://metalro.forumotion.com
iarna_

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sat Sep 08, 2007 2:10 pm

rockotecile si concertele is cam demodate. Acuma la moda si prospere is barurile rock unde se mai fac concerte si stai la o halba de bere cu prietenii
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 09, 2007 1:56 am

scratch scz k intervin dar dude ...concertele si rockotecile nu pot fi demodate pentru ca ele sunt precum reclamele ..ele promoveaza rockul get it rabbit ...adik unde se aduna rockarii? ce viseaza indivizii sa faca in vacante? normal k se aduna la rockoteci si evident k merg in grupuri cat mai mari la concerte.........personal imi plac si barurile de rock dar un avertisment pt amatori: bounce fratilor dak tot preferati sa mergeti intr-un bar incercati sa nu va duceti restul existentei acolo ...fiti mai activi iar barul sa fie un loc de trecere nu un micro"han al ancutei" aviz nostalgicilor lol!
Back to top Go down
View user profile
voceadinumbra

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 09, 2007 11:21 am

@iarna ce propui? sa nu mai existe concerte si rockoteci pentru ca sunt "demodate" si ca ar trebui sa stam toti intr-un bar si sa facem consumatie?
Back to top Go down
View user profile
Veil

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 09, 2007 12:20 pm

Rockotecile si concertele sunt un MUST. Chiar nu ma intereseaza ce e la moda, cand am ocazia sa particip, particip! Astea nu vor demodate niciodata. Ce am mai fi daca nu ar exista concertele si rockotecile? Am sta permanent intr-un bar, cu berea in fata ..kinda boring.
Dar in everyday life, in loc sa te duci la o terasa unde se uita lumea ciudat la tine sau muzica te calca pe nervi, mergi intr-un barulet care iti place, unde e lume pe care o cunosti si muzica pe masura. Si ma bucur ca exista si astfel de locuri.
Back to top Go down
View user profile http://brideinblacklace.deviantart.com
MaliceBathory

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 09, 2007 12:27 pm

http://cyanrev.iad.ro/

La prima editie a venit destul de multa lume, in jur de 150-200 de persoane, ceea ce e destul de mult avand in vedere capacitatea barului.
A doua editie, logic, au venit mai putin. Pana acum 3 editii, rockoteca nu era facuta pe ore, si lumea s-a cam suparat ca puneam numai black, death si thrash. In jur de 150 de persoane.
A treia editie a fost varza. Au venit putine persoane, in jur de 100 doar, aici ne-am gandit ca trebuie sa facem ceva.
A urmat a poi o pauza de doua spatamni, lumea fiind plecata in vama, si fiind clubul inchiriat in aceea vineri.
Am revenit cu noul program pe ore, iar lumea a fost foarte bucuroasa. Am inceput si ma idevreme (la ora 6, inainte la ora 7 incepeam), totul a decurs excelent.
La urmatoarea editie a avut loc si concertul Metal Pentru Romania, cu formatiile Cromleh (black metal - galati) si Asahena (traditional/folk metal - barlad). Sonorizarea a fost cam, ciudata sa zicem, nu din cauza sculelor si din cauza acusticii barului. Au venit o groaza de persoana (peste 250 de persoane au cumparat bilet, si tinand cont ca au mai intrat si fara cum ar fi formatiile , staff-ul etc, in jur de 300 de persoane au fost).
Editia din aceasta vineri iar a fost un succes, lumea fiind mai intelegatoare in legatura cu muzica (nu avem calculator acolo, asa ca trebuie sa facem cd-uri audio)

Bineinteles astea au fost partile bune. Partile rele sunt ca anumite persoane se plang ca e prea scumpa berea si se duc in alt bar unde nu se baga asa de mult muzica rock si metal (la rockoteca, care e o data pe saptamana berea e 30 de mii, iar in barul respectiv e 25 de mii. se vede cum lumea e zgarcita pe 5 mii de lei). De asemenea, unii sunt suparati ca nu punem in PERMANENTA ce vor ei. Trebuie sa inteleaga ca nu sunt numai ei in acel bar, ci inca 100 si ceva de suflete.

Merge destul de bine rockoteca, dar desigur s-au gasit persoane care sa comenteze. E enervant acest fapt. Aceleasi persoane se plang ca nu sunt baruri si rockoteci in acest oras pentru rockeri/metalisti si cand se face asa ceva, nu le convine nu stiu ce.
De asta au "disparut" barurile de acest gen din acest oras.
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 09, 2007 2:02 pm

La rockotecile din Botosani vin in medie 60-70 de persoane si abia reusim sa platim sala. Vin atat de putini si pentru ca recent s-a deschis un bar de rock si lumea prefera sa stea acolo decat sa vina la rocko...Marea problema e fragmentarea pe grupulete, fiecare ascultand muzica lui, incepand de la punk pana la death, deci e aproape imposibil sa ii multumesti pe toti. Am incercat sa fac odata o seara tematica, numai cu death/ black/ thrash/ heavy/ doom dar nu au venit mai multi de 40...asa ca recent am renuntat la rockoteci pentru ca nu se merita, acuma rockerii de aici merg in dorohoi la rockoteca hey ...
Back to top Go down
iarna_

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 09, 2007 2:32 pm

atunci sa reformulez. Ca sa ai succes si sa promovezi cu succes ceva trebuie ori sa aduci ceva nou ori sa faci ceva de o amploare mai mare. Ca de exemplu sa aduci ceva nou cand ai un bar de "rockeri": o masa de biliard, o linie de autoservire[suna cam ciudat dar merge Twisted Evil ] sau tigari din export foarte ieftine pig
Iar la concerte: sa aduci trupe de renume si difuzat online pe net.
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Mon Sep 10, 2007 3:42 am

dak tot dragi nostri confrati se arata interesati de rockoteci si merg la dorohoi nu inteleg poate nu e chiar asa de simplu pt logica mea .....cum de nu veneau acasa la rocko si prefera un drum in plus si bani mult mai multi pt a merge in alt oras? dak ei se arata nemultumiti k nu aveau piesele lor atunci de ce nu faceau nici o propunere omului cu muzica....doar aveau acest drept dar nu il exercitau
personal ador rockotecile si concertele si le pun in fata barurilor de rock ...imi place agitatia iar barul nu mi inspira prea multa vivacitate :ev
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Mon Sep 10, 2007 11:57 am

ii putin mai complicat. dar si rockotecile din Dorohoi vor cam disparea, sau cel putin vor veni din ce in ce mai putini din Botosani.
Ii cam complicat sa faci rockoteci pe placul tuturor
Back to top Go down
View user profile
enhoa

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Mon Sep 10, 2007 2:02 pm

Sa faci rockoteci pe placul tuturor e ca si cum ai zice ca cafeaua cu frisca e adorata tuturor.
Niciodata nu ii vei vedea pe toti multumiti. Indivizii sunt diferiti, asa ca, nu mai visati la cai verzi si aflati ce le place in general oamenilor, nu in mod special....... parerea mea.......
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Fri Sep 21, 2007 10:33 pm

sper sa se termine repartiile la palat act mai fast sa putem si noi da acea rockoteca mult asteptata ...va fi un fel de promissed land bounce
Back to top Go down
View user profile
Tak'Ra

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sat Sep 22, 2007 11:01 pm

rockotecile is faine daca vin oameni, nu?
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 23, 2007 12:59 am

Nu neaparat, as merge la o rockoteca unde sa fiu numai eu si inca 2-3 persoane si daca muzica ar fi ok m-as simti bine, poate mai bine daca ar fi sala plina dar muzica ar fi slabuta si colectivul de kkt...Conteaza poate mai mult sa vina oameni ok, ca nu e concert sa ai nevoie de 20 de omuleti care sa din cap langa tine...
Back to top Go down
Tak'Ra

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 23, 2007 10:34 am

corect. dar fiindca is prea multe genuri si subgenuri nu ii poti multumi pe toti. Tot prefer sa vina 20 de omuleti, decat 2-3. Asa am de la cine bea Twisted Evil
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: ROCKOTECI   Sun Sep 23, 2007 5:45 pm

eu prefer putini oameni dar sa fie ok si muzica asa nu mai este o problema .....mie personal mi-a placut rockoteca cu tematica death/doom/black,desi au venit putine persoane alea s-au smtit bine si au venit fix pt muzica ce le place
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: ROCKOTECI   

Back to top Go down

ROCKOTECI
Back to top 
Page 1 of 1