metal

Romanian metal comunity

HomePortalFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 

CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?

Go down 
AuthorMessage
enhoa

PostSubject: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Wed Sep 05, 2007 10:42 pm

Sa vedem, ce trupa credeti ca ar umple salile? Pentru ce trupa ati lasa un examen pentrurestante, sau pentru ce trupa v-ati alege cu o absenta nemotivata la servici?

Pentru ce trupa ati muri de foame, ca sa zic asa, numai ca sa o vedeti live in tara voastra?........

Bineinteles, cu o singura conditie, si anume ca trupa respectiva sa mai fie activa din punct de vedere concertistic........

Caci, cine stie de unde vine Mosu'?:rendeer:
Back to top Go down
View user profile
P_U_F_I

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Wed Sep 05, 2007 11:15 pm

Pentru 3 trupe mi-as vinde lucruri de prin casa: Iron Maiden, Black Sabbath si Twisted Sister
Back to top Go down
View user profile
MaliceBathory

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Sep 06, 2007 1:17 am

God Among Insects, Deicide, Septic Flesh si Ram-Zet
Back to top Go down
View user profile
voceadinumbra

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Sep 06, 2007 2:19 am

Incep cu Manowar, pentru ca un concert cu ei nu e doar un simplu concert e o adevarata experienta...
My Dying Bride, mi-a placut prea mult concertul de la Sibiu...oricand as mai merge, e prea tare, pe mp3 nu suna atat de demonica vocea dar live mi-a dat fiori; Pacat ca nu mai au vioara...
W.A.S.P. - i-am ratat in 2006 si regret...
Virgin Black - cine a ascultat stie de ce;
Slayer; Motorhead; Dimmu Borgir ( dar doar daca sonorizare e undeva de la Bun in sus, altfel o sa fie ca cof la stuf affraid ); Anal Cunt; AC / DC;
Back to top Go down
View user profile
zabin

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Sep 06, 2007 2:59 am

KAMELOT...categoric,kamelot. Ar face ravagii. Mai apoi SAVATAGE, Megadeth(i-am ratat acu cativa ani cnd au fost!!) si de ce nu, un vai,satriani...Very Happy

AA...si DREAM THEATER.Ar strange lume sigur!
Back to top Go down
View user profile
Rania

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Sep 06, 2007 10:35 am

Nightwish - pentru ca am ratat celelalte doua concerte ale lor aici si as face orice sa ii vad live.
Epica - ar fi interesant.
Haggard - ca de cate ori trebuiau sa vina si nu au mai venit....
As vrea eu sa mai vina multe altele dar chiar daca ar veni, nu cred ca m-as duce asa usor.... Crying or Very sad
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Sat Sep 08, 2007 1:08 pm

vreau sa vina din nou amorphis k atunci nush de ce nu am mers la sibiu ...aaaa...si anathema ...k din nou nush ce menta frecam de nu am ajuns la sibiu Embarassed .....si ....vreau sa-i vad p aia de la slipknot k is curioasa cum is p bune in concert Laughing .....si dak se mai poate(pana nu mor astia p scena) metallica bounce .....ah dap si slayer Very Happy
Back to top Go down
View user profile
mistress666

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Tue Sep 11, 2007 5:20 pm

Greu de decis Laughing 1.Dimmu Borgir
2.Immortal
3.Carpathian Forest

(si ar fi mai lunga lista si ceva gotharaie dinaia mai dura,gen Tristania,Trail of Tears)
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Tue Sep 11, 2007 7:04 pm

hhhmmm...sa vedem:
1.Epica
2.After Forever
3.Pantera
4.megadeth
5. etc etc....
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Wed Sep 12, 2007 2:42 pm

after forever a fost mai omule....la sibiu la artmania anu' asta ...de ce nu ai venit?
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Wed Sep 12, 2007 6:59 pm

fiindca vreau sa vina special pt mine :oops:

Din seria "moderatori asupritori": - Recunoaste ca ai vrea mai degraba sa vina doar solista...
-etc. etc., cum suna indivizii? ca au un nume interesant...

Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Sep 13, 2007 1:47 am

sincer as vrea sa vina din nou placebo in romania pt k is o trupa buna si au versuri labirintice(dak imi permite limba romana sa zic asa) Very Happy
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Sep 13, 2007 11:43 am

Quote :
Din seria "moderatori asupritori": - Recunoaste ca ai vrea mai degraba sa vina doar solista...
-etc. etc., cum suna indivizii? ca au un nume interesant...

cel putin semneaza-te.
after forever

I love you
Daca nu stii cine sunt ghici rockon
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Sep 13, 2007 2:19 pm

mah pt voi va veni doar solista ok? pt restul ceva un vader ar fi extra nice ......
Back to top Go down
View user profile
MaliceBathory

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Fri Sep 14, 2007 6:01 pm

iarna_ : nu cred ca Pantera o sa vina vreodata Laughing Laughing Laughing
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Fri Sep 14, 2007 6:43 pm

pot sa visez si eu, nu?? drunken
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Sun Sep 16, 2007 3:47 am

mah eu sincer as vrea sa vina nirvana.....dak ar fi si componenta initiala a trupei bounce bine fara kurt cel de mult plecat dintre noi :vampir baietii au scos un album cik "all of us" (titlu cat se poate de strange) as vrea sa i vad in concert
Back to top Go down
View user profile
Ireth_Death

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Sun Sep 23, 2007 2:07 pm

eu as vrea sa vina Sonata Arctica, Ensiferum, Hagaard si Tarja Turunen cu noua ei formatie..desi abia acuma is scot album nou:) ....
Back to top Go down
View user profile
ancient reign

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Sun Sep 23, 2007 3:26 pm

NU stiu,sunt cam multe.Dar as vrea sa-i vad pe Circle of grief,Falkenbach,Vintersorg,si mai cateva.
Dar cel mai mult,si cel mai mult pe Euronymous,cu noul sau proiect solo : "after Dead" hey :ev
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Sun Sep 23, 2007 6:02 pm

vreau trail of tears cheers
Back to top Go down
View user profile
Thera34

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   Thu Oct 11, 2007 1:22 pm

Limbonic Art rockon
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?   

Back to top Go down

CE TRUPA ATI VREA SA VEDETI PE PLAIURILE MIORITICE...?
Back to top 
Page 1 of 1