metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

metal

Romanian metal comunity
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 DAVID LYNCH

Go down 
3 posters
AuthorMessage
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

DAVID LYNCH Empty
PostSubject: DAVID LYNCH   DAVID LYNCH Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 6:37 pm

Deci, mie una individul asta mi se pare genial....... fara drept de apel.....

Pentru cei ce nu ma cred, uitati-va va rog la Mulholland Drive........ pentru cei carora le plac puzzlelurile:tongue:

Si astept cat mai multe pareri in legatura cu munca si viziunea acestui regizor...
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

DAVID LYNCH Empty
PostSubject: Re: DAVID LYNCH   DAVID LYNCH Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 11:14 pm

https://www.youtube.com/watch?v=ZPc1N7kf_AQ

un mic discurs din partea acestui personaj ciudat.... in legatura cu ideile........

https://www.youtube.com/watch?v=OG6dslMSxhw&NR=1

Lynch vorbind despre Marlyn Monroe si atentatul de la 11 sept..... :face:
Back to top Go down
Veil

Veil


Posts : 35
Join date : 2007-09-03

DAVID LYNCH Empty
PostSubject: Re: DAVID LYNCH   DAVID LYNCH Icon_minitimeFri Sep 07, 2007 1:29 pm

Mi-a fost recomandat si mie, am urmarit Mullholand Drive si Lost Highway, si sincer... am avut nevoie de lamuriri Embarassed nici acu nu stiu daca l-am inteles pe deplin Neutral Unii au ajuns sa creada ca, de fapt, in filmele lui Lynch nu exista nici un inteles ascuns, nici un fir epic, ci doar o invalmaseala de idei, smartly put togheter pentru a lasa privitorul intr-o stare de confuzie totala :face: Eventual pentru a se amuza de incercarile de a le gasi un sens Laughing , ceea ce eu nu prea cred. Dar pentru originalitate, senzatia care ti-o lasa filmele lui (one of a kind),si pt faptul ca iti pune serios mintea la contributie.. nu am decat respect.
Back to top Go down
http://brideinblacklace.deviantart.com
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

DAVID LYNCH Empty
PostSubject: Re: DAVID LYNCH   DAVID LYNCH Icon_minitimeSat Sep 08, 2007 12:41 pm

well david lynch ...not your type of tippical american... tongue tipu' vb asa cum face filme ...are idei multe si geniale ..dak pana acum firul epic al vre-un film de-al sau nu a fost deslusit de omuleti atunci sunt 2 ipostaze...ori individul e genious(yup another alien inserted in our society) ori a folosit un artificiu de calcul si a furat din povestea principala partile esentiale lasandu-ne subtilitatile si zicand...."well deal with it " scratch
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

DAVID LYNCH Empty
PostSubject: Re: DAVID LYNCH   DAVID LYNCH Icon_minitimeSat Sep 08, 2007 4:52 pm

Ati intrat vre-odata pe site-ul filmului Mulholland Drive? Deci, sunt oameni intr-adevar obsedati de filmul asta........ parerea mea....

Numai ca, pana la urma, eu si frate-miu am ajuns la o concluzie... si anume, ca domnul Lynch a luat o anumita particica din povestirea respectiva, si noah, da turmei tema de gandire........hey
Back to top Go down
Sponsored content





DAVID LYNCH Empty
PostSubject: Re: DAVID LYNCH   DAVID LYNCH Icon_minitime

Back to top Go down
 
DAVID LYNCH
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
metal :: Discutii Libere :: Arta-
Jump to: