metal

Romanian metal comunity

HomePortalFAQSearchRegisterMemberlistUsergroupsLog in

Share | 

FILME

Go down 
AuthorMessage
Admin
Admin

PostSubject: FILME   Tue Sep 04, 2007 11:09 am

Ce filme ati vazut si credeti ca merita, ce filme credeti ca nu merita...etc.
Recent am vazut Click; e genial, povestea curge destul de greu dar merita...
Back to top Go down
View user profile http://metalro.forumotion.com
enhoa

PostSubject: Re: FILME   Wed Sep 05, 2007 6:27 pm

Noroc de mine mei........ca altfel mureai si tot nu vedeai filmul asta.......cheers cheers cheers cheers cheers asa ca astept statuie8)

In alta ordine de idei.......

ce am mai vazut eu interesant, in ultimul timp.........

Mai nimic......
Back to top Go down
View user profile
Veil

PostSubject: Re: FILME   Fri Sep 07, 2007 2:29 pm

Filme care merita..hmm...
The Prestige
Donnie Darko
Red Violin
The Legend of 1900
Perfume: the story of a murderer
Casanova (2005)
Back to top Go down
View user profile http://brideinblacklace.deviantart.com
enhoa

PostSubject: Re: FILME   Fri Sep 07, 2007 5:57 pm

Un film mai putin cunoscut....Paradise+Heaven cu Heath Ledger, ca si unul din actorii principali. Filmul dezbate din nou problema dependentei drogurilor... insa intr-o alta maniera... tragica, bineinteles... dar are o altfel de poveste.
Pe mine m-a impresionat, chiar mai mult decat Requiem for a dream, chiar daca nu beneficiaza de excelenta coloana sonora semnata de Mansell.

Si Veil, dap, ai dreptate, Perfume merita vazut:D

Un alt film ce mi-a placut este Black book. Din pacate nu mai stiu cine joaca etc., si nici nu am chef acum sa fac cercetari. Oricum, dezbate dragostea dintre evrei si nazisti. Are o poveste foarte originala, si bine conceputa.

Sper ca voi mai reveni si cu alte recomandari flower
Back to top Go down
View user profile
MaliceBathory

PostSubject: Re: FILME   Sat Sep 08, 2007 1:05 pm

Tacerea Mieilor
Sheitan
Le Dobermann
Irreversible

Inquisition, un film care NU se gaseste nicaieri pe net, l-am vazut de doua ori pe Viasat History. Filmul e din 2000.
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: FILME   Sat Sep 08, 2007 1:08 pm

Dar detalii despre filme? Nu dati doar numele...
Back to top Go down
enhoa

PostSubject: Re: FILME   Sat Sep 08, 2007 4:57 pm

neica adminu! Dar tu ce ne-ai zis despre Click? hmm?........ deci, noi itiurmam exemplul..... eu oricum am incercat sa zic cate ceva despre filmele pe care le-am recomandat.. sumar, dar nah..... Rolling Eyes
Back to top Go down
View user profile
MaliceBathory

PostSubject: Re: FILME   Sun Sep 09, 2007 12:06 pm

Tacerea Mieilor - nu cred ca mai are nevoie de descriere. Titlul spune totul.

Sheitan - film horror psihologic frantuzesc cu Vincent Cassel.

Le Dobermann - film frantuzesc de actiune, e vorba de Dobermann si de grupul sau de hoti.

Irreversible - Un film horror ce prezinta o noapte ingrozitoare din Paris. Flmul incepe cu sfarsitul si se termina cu inceputul.
Back to top Go down
View user profile
ThunderStorm

PostSubject: Re: FILME   Sun Sep 09, 2007 2:00 pm

Destul de nou- StarDust .
Un fel da farrytale cu un strup de umor , muult simbolism si un plot parca scos din
" Neverwinter Nights " .
My opinion - merita 100% vazut .
Back to top Go down
View user profile
iarna_

PostSubject: Re: FILME   Sun Sep 09, 2007 2:50 pm

Minotoaurul
Back to top Go down
View user profile
Veil

PostSubject: Re: FILME   Mon Sep 10, 2007 11:32 pm

@iarna_: sorry, dar daca e ala care il stiu eu... nu mi-a placut deloc Neutral

Detalii despre filme:

The Prestige: aparent despre o rivalitate intre doi iluzionisti, firul actiunii este foarte intortocheat, te poarta inainte si inapoi in timp.. La inceput ti se prezinta cele trei elemente cheie ale oricarui act de "magie", iar filmul imi pare in intregime alcatuit pe baza acestora. Ceva juste fantastice la un moment dat... Finalul, the prestige, e mind-blowing I love you Un 10 pentru actingul lui Michael Caine si chiar si pentru Scarlett Johansson, care mi-e oleaca antipatica..

Donnie Darko
: probabil unii dintre voi l-ati vazut si astept un mic review si de la voi Wink M-am uitat la filmul asta de vreo 3-4 ori, si de fiecare data a fost la fel de intens. Personajul principal (Jake Gyllenhaall), este un tanar ravasit, cu probleme de comportament si "izolat" in propriile lui ganduri, stare care se amplifica in momentul cand incepe sa auda o voce, cea a unui grotesc iepure urias, ce il indeamna la o serie de "activitati", pe care Donnie le savarseste in stare de transa. Asta e suprafata... filmul este de fapt mult mai complex, si poate avea multe interpretari, mie personal mi s-a parut genial...

Red Violin: l-am vazut anul trecut si nu imi mai aduc aminte multe detalii.. Urmareste "viata" unei viori, timp de trei secole, trecand in posesia diferitilor virtuozi pana in prezent, la o licitatie contemporana. Ceea ce mi-a placut in mod deosebit a fost diversitatea de situatii in care s-a aflat si felul cum a "trecut" prin vietile artistilor. Incepand din Italia secolului 17, la o manastire din Austria in secolul 18, in mainile unui violonist in Oxford in sec 19, in timpului Revolutiei Culturale in China si in final la Montreal in zilele noastre..

Legend of 1900: viata unui pianist, care se naste, traieste si moare pe un vapor, pare plictisitor, nu? Wink ...NOT Laughing Tipul din rolul principal, Tim Roth, joaca fenomenal, personajul mi-a dat impresia de "geniu neinteles".. (warning, am bocit oleaca la sfarsit, deci luati o batista la indemana)

Perfume: the story of a murderer: aci parerile sunt impartite... unii il considera cel mai scarbos film facut vreodata, altii o capodopera..oh well, eu zic ca merita vazut Wink Omuletii au vrut sa transmita "mirosul" prin imagine si sunet, zic ca le-a reusit intr-o anumita masura.. Original, bizar, romantic, non-conformist.. si recunosc, putin tampitel la sfarsit Smile

Casanova: stiti despre ce e vorba Laughing Film romantios si cu o doza sanatoasa de umor. Nu m-am putut abtine sa nu oftez dupa vestimentatia si decorurile respective I love you

Na, sa nu ziceti ca nu am dat detalii Laughing
Back to top Go down
View user profile http://brideinblacklace.deviantart.com
J.K

PostSubject: Re: FILME   Tue Sep 11, 2007 12:19 pm

Embarassed mi-e rusine sa zic k in ultima perioada nu am mai vazut filme ...nush din ce cauza.....dar pot sa va recomand cu draga inima drama "Mar adentro" film regizat de Alejandro Amenabar din 2004
filmul trateaza un subiect delicat amplu disputat "eutanasia"
Ramon Sanpedro,personajul principal a trait o viata plina pana cand a suferit un accident care l-a paralizat complet.Fiind nevoit sa traiasca restul zilelor intr-un pat si sa viseze la lume printr-o fereastra ajunge la concluzia ca moartea e singura alternativa.Intreg filmul se desfasoara pe baza procesului dus pentru a-si capata dreptul legal de a pune capat suferintei.
Back to top Go down
View user profile
enhoa

PostSubject: Re: FILME   Sun Sep 16, 2007 12:07 pm

Ce am descoperit... dar probabil ca stiti de mult de acest serial...
Everybody hates Chris...
Eu una consider ca replicile personajelor sunt presarate de glume acide si inteligente... si care critica multe probleme sociale... indirect geek
Back to top Go down
View user profile
enhoa

PostSubject: Re: FILME   Mon Sep 17, 2007 12:10 am

un clasic.........Natural born killers........ titlul spune totul hey
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: FILME   Mon Sep 17, 2007 10:28 am

vazut natural born killers.....dap good movie Very Happy
Back to top Go down
View user profile
Ireth_Death

PostSubject: Re: FILME   Wed Sep 19, 2007 5:17 pm

hmm...eu zic ca merita sa vedeti Silent Hill, Pan's labyrinth ,28 weeks later, Sleepy Hollow(un film mai vechi) si altele....adica eu am vazut foarte multe filme...deci presupun ca si alti o vazut filmele noi cel putin sau altele
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: FILME   Fri Sep 21, 2007 10:20 pm

acu cred k veti rade cu lacrimi dar vreau macar sa amintesc un nume vechi de film care pt mine e cireasa de pe tort si care nu are nev de exemplificare......tam tatam..... cheers the matrix(trilogia) I love you i still wav it bounce
Back to top Go down
View user profile
muddy_rogue3

PostSubject: Re: FILME   Sun Sep 23, 2007 12:38 am

I'm inlove with matrix too
eu as recomanda 1408 - horror psihologic (daca exista asa ceva)...fara varsare de sange, e creepy prin alte mtode
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: FILME   Sun Sep 23, 2007 1:11 am

btw ...ati vazut "the bone collector" e destul de bun filmul .... acolo am vazut printre primele roluri bune ale angelinei jolie ...e faina ancheta si urmarirea ucigasului in serie cat
Back to top Go down
View user profile
Admin
Admin

PostSubject: Re: FILME   Wed Oct 10, 2007 4:36 pm

Requiem for a dream, desi banuiesc ca e hiper-cunoscut merita mentionat pentru sfarsit...care e destul de educativ
Back to top Go down
Sea of Sin

PostSubject: all time favourite   Sun Oct 14, 2007 10:04 pm

Lista lui Shindler-a must
Eternal sunshine of the spotless mind- l-am revazut azi si se merita
A beautiful mind
Prozac nation
Back to top Go down
View user profile
J.K

PostSubject: Re: FILME   Mon Oct 29, 2007 5:20 pm

the fountain........bine realizat povestea frumoasa trista .....destul de interesanta ideea ..so go watch it bounce
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: FILME   

Back to top Go down

FILME
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Cop and Badman (Liccle Film Dvdrip)