metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

metal

Romanian metal comunity
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Muzica clasica

Go down 
+2
voceadinumbra
P_U_F_I
6 posters

Va place?
Da
Muzica clasica Vote_lcap100%Muzica clasica Vote_rcap
 100% [ 11 ]
Nu
Muzica clasica Vote_lcap0%Muzica clasica Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Total Votes : 11
 

AuthorMessage
P_U_F_I

P_U_F_I


Posts : 43
Join date : 2007-08-31
Age : 34
Location : Dr. Tr. Severin

Muzica clasica Empty
PostSubject: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitimeSun Sep 02, 2007 5:42 pm

Rockul si muzica clasica sunt asemanatoare din mai multe puncte de vedere. Intotdeauna cand ascult muzica clasica mi se pare ca multe din temele acelea sunt asemanatoare cu cele din rock.
Si in plus, cum ii poti stresa mai rau pe manelisti decat cu muzica clasica lol!
Back to top Go down
voceadinumbra




Posts : 45
Join date : 2007-08-24
Location : BT / IS / B

Muzica clasica Empty
PostSubject: Re: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 11:42 pm

Imi plac mai degraba elementele de muzica clasica din piesicele rock...dar merge ascultata...
Back to top Go down
Rania

Rania


Posts : 12
Join date : 2007-08-31

Muzica clasica Empty
PostSubject: Re: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 11:33 am

Imi place foarte mult muzica clasica, dar mai ales opera. Am inceput sa ascult muzica clasica cu muuuult timp inainte sa ascult metal tongue Very Happy
Back to top Go down
Hard-Kore

Hard-Kore


Posts : 24
Join date : 2007-09-04
Location : Up a tree

Muzica clasica Empty
PostSubject: Re: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 3:33 pm

pai... atat rock-ul, cat si muzica clasica (spre deosebire de alte genuri --- cu siguranta stiti la ce ma refer) pot transmite o larga varietate de mesaje/sentimente/trairi... depinde doar ce asculti... la mine muzica se alege mai mult dupa starea de spirit (cand ma apuca nervii, bag numai chestii violente cu volumul la maxim... cand vreau relaxare bag si ceva clasica, sau balade, sau chestii foarte light, pe care le ascult ceva mai incet)
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Muzica clasica Empty
PostSubject: Re: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitimeFri Sep 07, 2007 11:53 pm

fie ca asculti death sau heavy cred k e necesar macar sa ai o idee despre muzica clasica.sunt doua genuri diferite dar cand se combina elementele atunci absurd sa fii sa nu recunosti capodopera.plus muzica clasica reprezinta o treapta in evolutia muzicii unde mai pui k merge perfect cu zilele depresive de toamna... Smile
Back to top Go down
Ireth_Death

Ireth_Death


Posts : 3
Join date : 2007-09-19
Age : 33
Location : hell:)

Muzica clasica Empty
PostSubject: Re: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitimeWed Sep 19, 2007 5:12 pm

muzica clasica e superba pe langa eu zic ca se potriveste super bine cu rockul mai ales cu gothic-ul....oricum muzica clasica...e o muzica deosebita...desi nu foarte multa lumea asculta muzica clasica
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

Muzica clasica Empty
PostSubject: Re: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitimeFri Sep 21, 2007 10:16 pm

app de muzica clasica ...am avut placuta surpriza sa ascult muzica sinfonica intr-un cabinet oftalmologic din Bt (nu zic numele k fac reclama) ideea e super tare pt k aceasta muzica e calmanta Very Happy
Back to top Go down
Sponsored content





Muzica clasica Empty
PostSubject: Re: Muzica clasica   Muzica clasica Icon_minitime

Back to top Go down
 
Muzica clasica
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» POGO / MUZICA PENTRU POGO

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
metal :: Discutii Libere :: Arta-
Jump to: