metal
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

metal

Romanian metal comunity
 
HomePortalSearchLatest imagesRegisterLog in

 

 FUCK SOCIAL CONTROL

Go down 
+5
Admin
Hard-Kore
drunk
P_U_F_I
enhoa
9 posters
AuthorMessage
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 3:51 pm

Deci, asta e o idee foarte veche de a mea, care ma obsedeaza pur si simplu...
Ce s-ar intampla daca pentru o saptmana toata populatia mincitoreasca a Romaniei ar fi in greva? Si anume, NIMENI, dar absolut NIMENI sa nu se prezinte macar la locul de munca... Imaginati-va, fara mijloace de transport, fara telecomunicatii, fara magazine... fara nimic... totul sa fie pustiu.... nu ar fi incantator...? Comertul s-ar bloca, productia s-ar bloca... economia intreaga de altfel ar fi inexistenta timp de o saptamana. Stiti ce inseamna, sau cel putin puteti sa va imaginati ce ar insemna asa ceva pentru tara noastra?
Poate doar asa vom putea obtine si noi niste cresteri....... de data asta salariale... nu numai la cheltuili........
Ce ziceti?.......
Astept si eu pareri...
Take care till then....
Back to top Go down
P_U_F_I

P_U_F_I


Posts : 43
Join date : 2007-08-31
Age : 33
Location : Dr. Tr. Severin

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 4:07 pm

Pai, in primul rand, daca nu s-ar mai prezenta chiar nimeni la locurile de munca, reiese ca nu s-ar mai prezenta nici aia care dau banii.
In al doilea rand, NIMENI, dar absolut NIMENI nu ar putea sa-i convinga pe toti sa faca acelasi lucru, intotdeauna ar exista unii care s-ar impotrivii.
Iar in al treilea rand, nu cred ca ar fi pustiu, ar fi un haos total, fiecare ia ce-a apuca. Asa ca principalul efect ar fi ca toti cetatenii care ar supravietui dintrun astfel de haos ar fi cu cateva electrocasnice sau cateva miliarde mai bogati Very Happy
Good luck
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 4:26 pm

pirat pirat pirat pirat
Haos........ da..........
Numai ca din pacate, vorba ta si a lui frate-miu tot timpul ar fi cineva care s-ar impotrivi..... ca noah, frica.......
Dar totusi mi se pare o imagine draguta, nu?.....
Economie data peste cap, anarhie totala........ ce poate fi mai frumos?.....
Back to top Go down
P_U_F_I

P_U_F_I


Posts : 43
Join date : 2007-08-31
Age : 33
Location : Dr. Tr. Severin

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 4:33 pm

Nu cred ca e frica! ite niste fraze din Steinbeck, Fructele Maniei:
"Teme-te de vremea cand bombele nu ar mai cadea, desi cei in stare sa le arunce inca ar vietui, caci fiecare bomba e o dovada ca spiritul impotrivirii nu a murit... si teme-te de vremea cand Omul nu ar mai suferi si nu si-ar mai da viata pentru o idee, fiindca aceasta unica insusire este esenta Omului, si aceasta unica insusire este Omul, deosebit de tot restul universului."
Daca nimeni nu s-ar mai impotrivi nu ar mai putea aparea idei mai bune decat altele, nu ar mai exista progres.
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSat Sep 01, 2007 10:22 pm

atunci spune-mi cum se impotrivesc oamenii din Romania..... ce fac ei pentru ca tara asta sa progreseze?.......
Ce a zis Cioran....... romanii sunt oamenii resemnarilor....... si asta am spus tot.......
Degeaba se dezbate problema Romaniei prin baruri sau pe net..... daca din vorba nu se trece la actiune nu am facut nimic....... din contra..... parerea mea
Back to top Go down
P_U_F_I

P_U_F_I


Posts : 43
Join date : 2007-08-31
Age : 33
Location : Dr. Tr. Severin

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSun Sep 02, 2007 5:32 pm

se impotrivesc, numai ca impotriva progresului.
Back to top Go down
drunk

drunk


Posts : 6
Join date : 2007-09-03
Age : 40
Location : hell

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 12:57 am

eu vreau sa dispara 99,9 procente din populatia globului Twisted Evil




Offtopic nr. 1 _am sters o parte din post
Back to top Go down
http://drunksorrow.hi5.com
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeMon Sep 03, 2007 1:42 am

si cum ai de gand sa realizezi asta?
Back to top Go down
Hard-Kore

Hard-Kore


Posts : 24
Join date : 2007-09-04
Location : Up a tree

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 12:26 pm

singurul lucru care pot sa il gandesc cand ma apuca si pe mine asemenea intrebari... este ca vreau sa savurez o bere si sa imi scot toate tampeniile astea din cap, ca oricum in romania nu mai e nicio speranta... romania la ora actuala seamana cu situatia de mai sus in care toata lumea face ce are chef...
deci... care vine cu mine la o bere? Very Happy
Back to top Go down
Admin
Admin
Admin


Posts : 104
Join date : 2007-08-23

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeTue Sep 04, 2007 12:55 pm

Venim, dar discutam probleme sociale, si de cum putem sa convingem romanii sa nu mai lucreze o saptamana...cheers
Back to top Go down
https://metalro.forumotion.com
Hard-Kore

Hard-Kore


Posts : 24
Join date : 2007-09-04
Location : Up a tree

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 12:31 pm

deja imi place ideea... pai hai la o bere pt o saptamana Very Happy (de fapt, mai multe beri, dar ce mai conteaza... o bere, doua bere, trei bere, etc)
Back to top Go down
MaliceBathory

MaliceBathory


Posts : 21
Join date : 2007-09-04

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 12:46 pm

de unde iei bere daca magazinele vor fi inchise si barurile la fel? :p
Back to top Go down
P_U_F_I

P_U_F_I


Posts : 43
Join date : 2007-08-31
Age : 33
Location : Dr. Tr. Severin

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 12:47 pm

Ei, cum de unde, "deschizi singur magazinele" si te servesti
Back to top Go down
MaliceBathory

MaliceBathory


Posts : 21
Join date : 2007-09-04

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeWed Sep 05, 2007 12:50 pm

dacaau camere de supravegheat vor filma si peste o saptamana te vor prinde Laughing
daca nu, cat mai multa bere Wink
Back to top Go down
Hard-Kore

Hard-Kore


Posts : 24
Join date : 2007-09-04
Location : Up a tree

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeFri Sep 07, 2007 11:43 am

dude... am relatii pe la fabrica... in azuga... au inceput sa exporte si la americani... pe bune... si am acasa de obicei rezerve cat sa imi ajunga o saptamana tocmai pentru situatii de genul asta... deci bere e destula... lipseste doar cineva cu care sa o beau...
Back to top Go down
MaliceBathory

MaliceBathory


Posts : 21
Join date : 2007-09-04

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeFri Sep 07, 2007 1:43 pm

unde stai? venim cu totii Laughing
Back to top Go down
Hard-Kore

Hard-Kore


Posts : 24
Join date : 2007-09-04
Location : Up a tree

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeFri Sep 07, 2007 2:44 pm

ok... va astept Very Happy (ar trebui sa puna cineva un smilie cu o halba in mana, ca vad ca nu avetzi...)
Back to top Go down
black rainbow

black rainbow


Posts : 8
Join date : 2007-08-31
Location : metal world 8->....yeah,right :-L...

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeFri Sep 07, 2007 11:26 pm

so...it's free beer [ I love you ] @ here Twisted Evil :face:
hell yeah Twisted Evil ....
[smile cu halba de bere in mana... Laughing ]
Back to top Go down
http://vittoriovampire.hi5.com
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSat Sep 08, 2007 1:35 pm

facem proviziile de bere pt THE WEEK si stam toti dar absolut toti romanasii la o aberatie de o sapt ..dak suntem indemnati sa merem la lucru impunem conditiile noastre .....p.s. cei care cedeaza vor fi anihilati de catre masa de oameni care va tine rebeliunea pana la capat(pt asta luam si un kalash Twisted Evil ) pt k romanii se resemneaza nu primesc nici cea mai mica atentie de la grupari internationale
Back to top Go down
enhoa

enhoa


Posts : 91
Join date : 2007-09-01
Age : 38

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSat Sep 08, 2007 5:08 pm

primim atentii......... dar sunt altii mai atenti decat noi pentru a si le sustrage in interes propriu de urgenta social-nationala scratch
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeTue Sep 11, 2007 11:44 am

aia care atrag atentiile cu magnetu' in propriul buzunar trebe trasi in teapa ...un fel de exemplu"asa nu baieti" k urmarea....se stie de la sine ....facem pt conducerea tarii un fel de fear factory affraid
Back to top Go down
Sea of Sin

Sea of Sin


Posts : 7
Join date : 2007-10-14

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeSun Oct 14, 2007 9:41 pm

cel mai usor e sa spui anarhie si totul se rezolva.No more social obligatons of any sort.Cred ca ajungem sa facem asfel de afirmatii pentru ca suntem prea satui,prea sictiriti,prea suspiciosi fiindca de..traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul..not a Badea fan but he's right this once.In fond cine te opreste sa fii liber?Sarte spunea ca in momentul in care un individ invata societatea in care traieste si joaca dupa regulile ei,atunci e liber absolut.Nu cred ca avem motive asa mari sa afirmam ca suntem controlati,manipulati,cum vreti sa-i spuneti..as folosi un termen des intalnit in administratie..coercitie..Uitati-va la ce se intampla la vecinii nostri de peste Prut ca nu mai prind nici macar Tvr1 sau ca de ani buni cartile lor de istorie sunt falsificate cu chestii de genul rusii sunt salvatorii,ca exista o limba moldoveneasca distincta de cea romaneasca..ca nici macar nu au izvor comun,uitati-va la statele din Africa,Darfur si nu numai..sau China nici nu mai vb.Eu cred ca solutia nu consta in a nega ci in a educa,pentru in fond nu asta inseamna in esenta democratia?Cetateni informati,constienti de problemele lor si de lumea in care traiesc care fac o alegere rationala nu bazata pe subiectivisme.Dar asta e un idealism si stim prea bine.Citeam odata un articol care spunea..ca femeile voteaza irational iar barbatii nu voteaza deloc.Oare care varianta e mai buna?Sa lasam pe altii sa decida in locul nostru si noi prea obositi sa tacem resemnati?
Deci afirmatia lui Rousseau cum ca omul s-a nascut liber dar e pretutindeni in lanturi,pe langa faptul ca e scosaa din context,poate fi combatuta.Oricine si orice poate fi combatut..dar nu anarhie.
Back to top Go down
J.K

J.K


Posts : 142
Join date : 2007-09-07

FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitimeMon Oct 29, 2007 4:42 pm

orice control dus in extrema distruge individualitatea....statul ca organism distruge menbrele sustinatoare.....so i say fuck social control.....but keep some rules to make life in a cammunity acceptable Very Happy ce pacifist a sunat... flower
Back to top Go down
Sponsored content





FUCK SOCIAL CONTROL Empty
PostSubject: Re: FUCK SOCIAL CONTROL   FUCK SOCIAL CONTROL Icon_minitime

Back to top Go down
 
FUCK SOCIAL CONTROL
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
metal :: Atitudine / Free Mind :: Atitudine / Free Mind-
Jump to: